...
Loga Fundusze Europejskie

Szachowo w powiecie

Kategoria: Aktualności 2015 Opublikowano: 20 stycznia, 2015

W tym roku XV Szachowe Mistrzostwa Powiatu o Puchar Starosty Biłgorajskiego cieszyły się rekordową frekwencją. Aż 69 zawodników stanęło do walki o miano najlepszego szachisty w powiecie. W seniorach najlepszy był Hubert Mucha z BCK w Biłgoraju. W kategorii dzieci do lat 12 niepokonany okazał się Bartłomiej Litwin z Tereszpola Kukiełki. Sędzią turnieju był Artur Kimak. Szachistom kibicowali członkowie Zarządu Powiatu w Biłgoraju: Jarosław Lipiec oraz Dariusz Wolanin, który ufundował dodatkową nagrodę pieniężną dla zwycięzcy turnieju. Szkołę reprezentował dyrektor Jerzy Buczko.

Turniej rozegrano w dwóch grupach: A- turniej główny, gdzie grano tempem 15 min dla zawodnika na dystansie 9 rund z podziałem na kategorie: open oraz do lat 14 i 18 dziewcząt i chłopców. W tej kategorii startowało 31 szachistów.

Grupa B – do lat 12 i młodsi, z rozgraniczeniem dziewcząt i chłopców. Grano również tempem 15, ale na dystansie 7 rund. W tej grupie startowało 38 zawodników.

Oba turnieje zostały zdecydowanie zdominowane przez młodzież. To bardzo cieszy, i nastraja optymistycznie na myśl o przyszłych zawodach.

Mistrzem Powiatu został jak najbardziej zasłużenie niespełna 15-letni Hubert Mucha, a obrońca tytułu z poprzedniego roku Dariusz Wróbel zajął IV miejsce. Zwycięzcy otrzymali statuetki, pozostali zawodnicy – medale, pamiątkowe dyplomy oraz kubki. Turniej upłynął w miłej i sportowej atmosferze.

Zawody odbyły się w niedzielę, 18 stycznia w RCEZ w Biłgoraju. Organizacją zajęło się Starostwo Powiatowe i BCK. Salę w szkole przygotowała pani Zofia Marek, wychowawczyni.

Szczegółowe wyniki:

DZIECI: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2015/ti_489/
OPEN: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2015/ti_490

FOTO: link

Zbr. M.S., A.J.