...
Loga Fundusze Europejskie

Ukłony dla honorowych dawców krwi

Kategoria: Aktualności 2013 Opublikowano: 27 listopada, 2013

krwodawcy swietowalimZofia Siek, reprezentowała Starostę Mariana Tokarskiego na biłgorajskich obchodach Dnia Honorowego Dawcy Krwi. Co roku w ostatnim tygodniu listopada obchodzone są Dni Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża, jest to święto wszystkich polskich krwiodawców i czas podziękowań. Działalność Polskiego Czerwonego Krzyża od lat wpisuje się w działalność humanitarną na Ziemi Biłgorajskiej, a krwiodawstwo jest jednym z filarów tej posługi.

-Szanowni Państwo, drodzy krwiodawcy, pragnę w imieniu Samorządu Powiatowego serdecznie podziękować za organizację akcji poboru krwi, za czynny w nich udział, za świadectwo odpowiedzialności i ciągłą gotowość niesienia pomocy. Wśród odznaczeń i nagród, które będą dziś przyznawane przyjmijcie także słowa uznania. Chyle czoła przed waszą służbą i życzę wszelkiej pomyślności – mówiła w imieniu Starosty Biłgorajskiego Zofia Siek.

W uroczystości, która odbyła się w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Biłgoraju, udział wzięło kilkudziesięciu krwiodawców. Wśród zaproszonych gości, znaleźli się przedstawiciele lubelskiego oddziału PCK, Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zamościu, władz miasta Biłgoraj i Gmin Łukowa oraz Józefów.

Zasłużonym krwiodawcom przyznano odznaczenia i wyróżnienia, była loteria z upominkami oraz wyróżnienia dla szkół prowadzonych przez Powiat Biłgorajski z racji rozstrzygnięcia konkursu „Młoda krew ratuje życie”. Poczęstunek na zakończenie uroczystości przygotowali uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju.